‹ Prev
Next ›
Vectair Systems Airloop Toilet Bowl Clip Air Freshener
Clip - 3000 ft³ - Citrus Mango - 30 Day - 10 / Carton
Out of Stock
- Clips to bowls tightly and replaces easily
- High-quality fragrance delivery for up to 30 days
- Citrus Mango scent for burst of fresh citrus
- Provides up to 3,000 cubic feet of coverage
- Perfect for washrooms, trash cans and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Vectair Systems Ltd |
| Manufacturer Part Number | LOOPCIT |
| Manufacturer Website Address | http://www.vectairsystems.com |
| Brand Name | Vectair Systems |
| Product Line | Airloop |
| Product Name | Airloop Toilet Bowl Clip Air Freshener |
| Marketing Information | Airloop Toilet Bowl Clip Air Freshener provides an effective fragrance solution for most toilet bowl shapes and sizes. Clip-and-go, Clip-and-Throw technology allows it to clip to toilet bowls tightly yet replaces easily in one simple action. Citrus Mango scent starts with a burst of fresh citrus peel and juicy berries that opens the way to a lively lime with vanilla ice cream and departs with a punch of peach and mango musk. High-quality fragrance provides up to 30 days of freshness in rooms up to 3,000 cubic feet. Toilet bowl clip is perfect for washrooms, trash cans, waste disposal systems and more. |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
| Product Type | Air Freshener |
Product Information
| Scent | Citrus Mango |
| Freshener/Sanitizer Type | Clip |
| Effective Duration | 30 Day |
| Coverage Volume | 3000 ft³ |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Yellow |
| Product Color | Yellow |
| Height | 2.8" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Thailand |
Overview
Vectair Systems Airloop Toilet Bowl Clip Air Freshener
Also Consider
-
Product Code: FRSEBC72CBLCT5 Stock Available
-
Product Code: FRSEBC72CMECT1 Stock Available
-
Product Code: FRSEBC72CTCT2 Stock Available
-
Product Code: FRSEBC72LAVCT4 Stock Available
-
Product Code: FRSEBC72MANCT1 Stock Available
-
Product Code: FRSEBC72SACT2 Stock Available
-
Product Code: VTSLOOPLINOut of Stock
-
Product Code: VTSLOOPMEL112 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: CLO302082708 Stock Available
-
Product Code: CPC153058CT75 Stock Available
-
Product Code: GJO996762038 Stock Available
-
Product Code: GMT8037454 Stock Available
-
Product Code: NES2679155 Stock Available
-
Product Code: OEX67817233 Stock Available
-
Product Code: OEX927531More on the Way
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: CLO302082708 Stock Available
-
Product Code: CPC153058CT75 Stock Available
-
Product Code: GJO996762038 Stock Available
-
Product Code: GMT8037454 Stock Available
-
Product Code: NES2679155 Stock Available
-
Product Code: OEX67817233 Stock Available
-
Product Code: OEX927531More on the Way