‹ Prev
Next ›
Vectair Systems Airloop Toilet Bowl Clip Air Freshener
Clip - 3000 ft³ - Linen Breeze - 30 Day - 10 / Carton
Out of Stock
- Clips to bowls tightly and replaces easily
- High-quality fragrance delivery for up to 30 days
- Linen Breeze scent for relaxing, uplifting environment
- Provides up to 3,000 cubic feet of coverage
- Perfect for washrooms, trash cans and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Vectair Systems Ltd |
| Manufacturer Part Number | LOOPLIN |
| Manufacturer Website Address | http://www.vectairsystems.com |
| Brand Name | Vectair Systems |
| Product Line | Airloop |
| Product Name | Airloop Toilet Bowl Clip Air Freshener |
| Marketing Information | Airloop Toilet Bowl Clip Air Freshener provides an effective fragrance solution for most toilet bowl shapes and sizes. Clip-and-go, Clip-and-Throw technology allows it to clip to toilet bowls tightly yet replaces easily in one simple action. Linen Breeze scent produces a hint of clean linen to create a relaxing and uplifting atmosphere. High-quality fragrance provides up to 30 days of freshness in rooms up to 3,000 cubic feet. Toilet bowl clip is perfect for washrooms, trash cans, waste disposal systems and more. |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
| Product Type | Air Freshener |
Product Information
| Scent | Linen Breeze |
| Freshener/Sanitizer Type | Clip |
| Effective Duration | 30 Day |
| Coverage Volume | 3000 ft³ |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Height | 2.8" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Thailand |
Overview
Vectair Systems Airloop Toilet Bowl Clip Air Freshener
Also Consider
-
Product Code: FRSEBC72CBLCT5 Stock Available
-
Product Code: FRSEBC72CMECT1 Stock Available
-
Product Code: FRSEBC72CTCT2 Stock Available
-
Product Code: FRSEBC72LAVCT4 Stock Available
-
Product Code: FRSEBC72MANCT2 Stock Available
-
Product Code: FRSEBC72SACT2 Stock Available
-
Product Code: VTSLOOPCITOut of Stock
-
Product Code: VTSLOOPMEL111 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.