‹ Prev
Next ›
Business Source Landscape Plastic Clipboard
8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Silver - 1 Each
573 Stock Available
- Durable construction withstands elements for safe indoor or outdoor use
- 1/2" clip is riveted to board for long-lasting use
- Smooth surface provides enjoyable writing experience
- Perfect for use at home, office, school and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 49266 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Landscape Plastic Clipboard |
| Marketing Information | Landscape clipboard features a durable, plastic construction to provide a sturdy surface to write on whether you're working indoors or out. 1/2" clip is riveted to the clipboard to provide years of use. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Clipboard is perfect for everyday use at home, office, school and more. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Clip Size | 0.50" |
| Board Material | Plastic |
| Features | Smooth Writing |
Physical Characteristics
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Height | 0.1" |
| Width | 9.3" |
| Length | 12.2" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Overview
Business Source Landscape Plastic Clipboard
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICGSM240BK43 Stock Available
-
Product Code: BSN3295327425 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U19AN537 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S61AN400 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S64AN446 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S67AN206 Stock Available
-
Product Code: MMM654R24CPAP105 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: BSN165081095 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX181 Stock Available
-
Product Code: BSN28554866 Stock Available
-
Product Code: BSN65637236 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD38 Stock Available
-
Product Code: OIC83100197 Stock Available
-
Product Code: SAU0571299 Stock Available
-
Product Code: SAU0571366 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
-
Product Code: SAU2354051 Stock Available
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICGSM240BK43 Stock Available
-
Product Code: BSN3295327425 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U19AN537 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S61AN400 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S64AN446 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S67AN206 Stock Available
-
Product Code: MMM654R24CPAP105 Stock Available