‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
12 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Out of Stock
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Select Product Options
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58231 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.2" |
| Diameter | 3.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Overview
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: DXE2342WS1546 Stock Available
-
Product Code: DXE2342WSCT76 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DXCT410 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC12WA91 Stock Available
-
Product Code: GJO11260CT371 Stock Available
-
Product Code: GJO190472449 Stock Available
-
Product Code: GJO19047BD488 Stock Available
-
Product Code: GJO19047CT120 Stock Available
-
Product Code: GJO58231CTOut of Stock
-
Product Code: SCCX12J8002POut of Stock
Also Consider
-
Product Code: ACM13529191 Stock Available
-
Product Code: DXE5342CDSBP796 Stock Available
-
Product Code: DXECH0180DX7621 Stock Available
-
Product Code: HOD150HDSold Out
-
Product Code: KCC414826530 Stock Available
-
Product Code: LCX4011227 Stock Available
-
Product Code: NLE1012641772 Stock Available
-
Product Code: NLE1946273525 Stock Available
-
Product Code: QRT51659312Q171 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT160 Stock Available
-
Product Code: GJO1050111 Stock Available
-
Product Code: GJO11251CTOut of Stock
-
Product Code: GJO19050CT7 Stock Available
-
Product Code: GJO58230CT51 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016258 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163721 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX5 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT2 Stock Available
-
Product Code: SCCP16ROut of Stock
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ACM13529191 Stock Available
-
Product Code: DXE5342CDSBP796 Stock Available
-
Product Code: DXECH0180DX7621 Stock Available
-
Product Code: HOD150HDSold Out
-
Product Code: KCC414826530 Stock Available
-
Product Code: LCX4011227 Stock Available
-
Product Code: NLE1012641772 Stock Available
-
Product Code: NLE1946273525 Stock Available
-
Product Code: QRT51659312Q171 Stock Available