‹ Prev
Next ›
HP 125A (CB543A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Single Pack - Magenta - 1 Each
1400 Pages
14 Stock Available
- Compatible with HP Color LaserJet CP1215
- Works in CM1312 MFP, CM1312nfi MFP
- Also for use in CP1515n and CP1518ni
- Higher gloss creates realistic, photo-quality
- Print-shop quality in your office when you use HP specialty papers
Select Product Options
Print Color: Magenta
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CB543A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 125A (CB543A) |
| Product Name | 125A (CB543A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Toner cartridge is designed for use with HP Color LaserJet CP1215, CM1312 MFP, CM1312nfi MFP, CP1515n and CP1518ni. ColorSphere toner delivers print-shop quality; vibrant, eye-catching color; sharp text; and realistic photo quality. The text and details are sharper. The broader range of perceived colors are even more intense. Cartridge yields approximately 1,400 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Magenta |
| Yield Type | Standard |
| Typical Print Yield | 1400 Pages |
Miscellaneous
| Device Supported | Printer |
| Compatibility |
|
| Brand Compatibility | HP |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 19% |
| Assembly Required | No |
| Environmental Certification | Design for the Environment (DfE) |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Overview
HP 125A (CB543A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Single Pack - Magenta - 1 Each
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: ALL24335507 Stock Available
-
Product Code: AVE1120171 Stock Available
-
Product Code: HEWCB540A7 Stock Available
-
Product Code: HEWCB541A22 Stock Available
-
Product Code: HEWCB542A15 Stock Available
-
Product Code: KEB1234622 Stock Available
-
Product Code: LLR9977422 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ALL24335507 Stock Available
-
Product Code: AVE1120171 Stock Available
-
Product Code: HEWCB540A7 Stock Available
-
Product Code: HEWCB541A22 Stock Available
-
Product Code: HEWCB542A15 Stock Available
-
Product Code: KEB1234622 Stock Available
-
Product Code: LLR9977422 Stock Available