‹ Prev
Next ›
HP 643A (Q5950A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Black - 1 Each
11000 Pages Black
15 Stock Available
- Compatible with HP Color LaserJet 4700
- Also works in LaserJet 4700dn, 4700dtn and 4700ph Plus
- HP ColorSphere toner lets you enjoy fast print speeds without sacrificing print quality
- Ensures brilliant color and consistency
- HP quality and reliability ensure high-quality results every time you print
Select Product Options
Print Color: Black
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | Q5950A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 643A (Q5950A) |
| Product Name | 643A (Q5950A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Fast, easy, brilliant results, this ColorSphere toner is tuned with the printing system to optimize quality and reliability. Hassle-free, photo-quality printing is easy so you're more productive. Enjoy fast print speeds without sacrificing print quality. Cartridge is designed for use with HP Color LaserJet 4700 Series. Cartridge yields approximately 11,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 11000 Pages Black |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 15% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Overview
HP 643A (Q5950A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Black - 1 Each
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: HEWCF280A130 Stock Available
-
Product Code: HEWCF362A49 Stock Available
-
Product Code: HEWCF363A47 Stock Available
-
Product Code: HEWQ5953A8 Stock Available
-
Product Code: MMMDP300RD96 Stock Available
-
Product Code: SMD6815382 Stock Available
-
Product Code: TAB58385BXOut of Stock
-
Product Code: UBC6125614 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: HEWCF280A130 Stock Available
-
Product Code: HEWCF362A49 Stock Available
-
Product Code: HEWCF363A47 Stock Available
-
Product Code: HEWQ5953A8 Stock Available
-
Product Code: MMMDP300RD96 Stock Available
-
Product Code: SMD6815382 Stock Available
-
Product Code: TAB58385BXOut of Stock
-
Product Code: UBC6125614 Stock Available