‹ Prev
Next ›
HP 650A (CE271A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Cyan - 1 Each
15000 Pages
4 Stock Available
- For use in Color LaserJet Enterprise CP5520 Series and M750 Series
- HP ColorSphere technology delivers consistent, professional color
- Produces standout business documents with glossy, photo-like color
- Intelligence built-in for easy monitoring usage and reordering supplies
Select Product Options
Print Color: Cyan
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE271A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 650A (CE271A) |
| Product Name | 650A (CE271A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Produce standout business documents with glossy, photo-like color using this reliable Original HP toner cartridge. HP ColorSphere technology delivers consistent, professional color in your Hewlett-Packard Color LaserJet Enterprise CP5520 Series and M750 Series. The HP 650A keeps business productivity high and avoids wasted time and supplies. Intelligence built into the cartridge makes monitoring usage and reordering supplies easy. Toner cartridge yields approximately 15,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Cyan |
| Typical Print Yield | 15000 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 17% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Overview
HP 650A (CE271A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Cyan - 1 Each
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICVLGB11BK545 Stock Available
-
Product Code: BSN366127203 Stock Available
-
Product Code: DURPC1500BKD1241 Stock Available
-
Product Code: DURPC2400BKD552 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020X136 Stock Available
-
Product Code: HEWW2023X66 Stock Available
-
Product Code: PAP3030131C706 Stock Available
-
Product Code: PAP35830122 Stock Available
-
Product Code: PAP8450152152 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICVLGB11BK545 Stock Available
-
Product Code: BSN366127203 Stock Available
-
Product Code: DURPC1500BKD1241 Stock Available
-
Product Code: DURPC2400BKD552 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020X136 Stock Available
-
Product Code: HEWW2023X66 Stock Available
-
Product Code: PAP3030131C706 Stock Available
-
Product Code: PAP35830122 Stock Available
-
Product Code: PAP8450152152 Stock Available