‹ Prev
Next ›
Kantek Mini Sorter
4" Height x 4.12" Width x 6.25" Depth - Desktop - Clear - Acrylic - 1 Each
27 Stock Available
- Ideal for organizing mail, notes and messages
- Made of heavy cast acrylic for durability
- Includes nonskid feet
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Manufacturer Part Number | AD50 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kantek.com |
| Brand Name | Kantek |
| Product Line | Off Your Desk |
| Product Name | Mini Sorter |
| Marketing Information | This Mini Sorter is ideal for organizing mail, notes and messages and provides a clear view of contents for quick retrieval. Heavy cast acrylic offers durability and a sleek, contemporary look. The nonskid feet protect your desktop. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | File Organization |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 4" |
| Width | 4.12" |
| Depth | 6.25" |
| Weight (Approximate) | 12 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Overview
Kantek Mini Sorter