‹ Prev
Next ›
Scotch-Brite Scrub Dots Non-Scratch Sponge
4.8" Height x 6.5" Width x 2.5" Depth - 1 Pack - Blue
94 Stock Available
- Scrubbing power makes cleaning easy
- Rinses clean so it's ready for use next time
- Built-in antimicrobial agent resists odors
- Safe to use on nonscratch cookware
- Durable construction
Product Details
General Information
| Manufacturer | 3M |
| Manufacturer Part Number | 203064 |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Brand Name | Scotch-Brite |
| Product Name | Scrub Dots Non-Scratch Sponge |
| Marketing Information | Scrub sponges scrub fast, rinse clean and resist odors. Protective coating blocks grease, food soil and oil stains. The Scotch-Brite Scrub Dots Non-Scratch Sponges resist odors with an antimicrobial agent built into the sponge and scrubbing surface. Nonscratch sponges are safe for nonscratch cookware. |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Product Type | Scrub Sponge |
Product Information
| Application/Usage | Scrubbing |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Height | 4.8" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 2.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Scotch-Brite Scrub Dots Non-Scratch Sponge
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: AJMOH9AJBXWH4020 Stock Available
-
Product Code: AVE5366120 Stock Available
-
Product Code: BSN6564914657 Stock Available
-
Product Code: MMM30306466 Stock Available
-
Product Code: OEX3656429 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: SAMS772471115 Stock Available
-
Product Code: STX61352U01C49 Stock Available
Accessories
Alternative Products
-
Product Code: CLO91017228 Stock Available
-
Product Code: FHP169431226 Stock Available
-
Product Code: GJO18389183 Stock Available
-
Product Code: IMP7130POut of Stock
-
Product Code: IMP7130PCTOut of Stock
-
Product Code: MMM30306466 Stock Available
-
Product Code: MMM4295106 Stock Available
-
Product Code: MMM4295CT20 Stock Available
-
Product Code: MMM48727CT29 Stock Available
-
Product Code: MMM5295351 Stock Available
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AJMOH9AJBXWH4020 Stock Available
-
Product Code: AVE5366120 Stock Available
-
Product Code: BSN6564914657 Stock Available
-
Product Code: MMM30306466 Stock Available
-
Product Code: OEX3656429 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: SAMS772471115 Stock Available
-
Product Code: STX61352U01C49 Stock Available