‹ Prev
Next ›
Sparco Split Ring Wrist Coil Key Holders
2.1" Height x 2.1" Width x 2.4" Length - Red - 6 / Pack
Out of Stock
- Coiled design provides hands-free use around your wrist
- Split-ring key holder is durable to hold 1 or more items
- Universal size offers comfortable fit for most users
- Perfect for holding keys, badges and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Sparco Products |
| Manufacturer Part Number | 02883 |
| Brand Name | Sparco |
| Product Name | Split Ring Wrist Coil Key Holders |
| Marketing Information | Key holder features a coiled design to provide a hands-free way to keep your keys and badges nearby. Sturdy, split-ring key holder is durable enough to hold one or more items. One-size-fits-all holder offers a comfortable fit for most users. |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Product Type | Key Ring |
Product Information
| Application/Usage | Key |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Red |
| Product Color | Red |
| Height | 2.1" |
| Width | 2.1" |
| Length | 2.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Sparco Split Ring Wrist Coil Key Holders
Also Consider
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.