‹ Prev
Next ›
Sparco Split Ring Wrist Coil Key Holders
2.1" Height x 2.1" Width x 2.4" Length - Assorted - 10 / Pack
466 Stock Available
- Coiled design provides hands-free use around your wrist
- Split-ring key holder is durable to hold 1 or more items
- Universal size offers comfortable fit for most users
- Perfect for holding keys, badges and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Sparco Products |
| Manufacturer Part Number | 02884 |
| Brand Name | Sparco |
| Product Name | Split Ring Wrist Coil Key Holders |
| Marketing Information | Key holder features a coiled design to provide a hands-free way to keep your keys and badges nearby. Sturdy, split-ring key holder is durable enough to hold one or more items. One-size-fits-all holder offers a comfortable fit for most users. |
| Packaged Quantity | 10 / Pack |
| Product Type | Key Ring |
Product Information
| Application/Usage | Key |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Assorted Colors |
| Product Color | Assorted |
| Height | 2.1" |
| Width | 2.1" |
| Length | 2.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Sparco Split Ring Wrist Coil Key Holders
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: ABFDC5089109 Stock Available
-
Product Code: AVE7999455 Stock Available
-
Product Code: GEM700B376 Stock Available
-
Product Code: MMM1426462 Stock Available
-
Product Code: MMM17067CLRVP270 Stock Available
-
Product Code: MMMWD330BK41 Stock Available
-
Product Code: OEX3656429 Stock Available
-
Product Code: STK398052Out of Stock
-
Product Code: TWG09181326 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ABFDC5089109 Stock Available
-
Product Code: AVE7999455 Stock Available
-
Product Code: GEM700B376 Stock Available
-
Product Code: MMM1426462 Stock Available
-
Product Code: MMM17067CLRVP270 Stock Available
-
Product Code: MMMWD330BK41 Stock Available
-
Product Code: OEX3656429 Stock Available
-
Product Code: STK398052Out of Stock
-
Product Code: TWG09181326 Stock Available