‹ Prev
Next ›
TOPS Gregg-ruled Steno Book
80 Sheets - Wire Bound - 15 lb Basis Weight - 6" x 9" Sheet Size - 1.25" Height x 9" Width x 6" Length - White Paper - Red, Green, Black, Blue Cover - Durable Cover, Rigid, Chipboard Backing, Acid-free - 4 / Pack
640 Stock Available
- Durable cover ensures privacy and protection
- Assorted cover colors in color-coding
- Rigid chipboard back for writing support
- Top wire binding is ideal for lefties
Select Product Options
Sheet Color: White
Product Details
General Information
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 80220 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | TOPS |
| Product Name | Gregg-ruled Steno Book |
| Marketing Information | Small writing tablets feature assorted covers that let you separate and easily identify subject matter by color. Durable cover ensures privacy and protection. Rigid chipboard back offers writing support. Top binding is ideal for both right-handed and left-handed writers. Wire binding secures 80 white sheets. Each sheet of 15 lb. acid-free paper is Gregg-ruled for organized note-taking. Assorted cover colors include red, black, blue and green. |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Product Type | Steno Book |
Product Information
| Number of Sheets | 80 |
| Sheet Color | White |
| Sheet Size | 6" x 9" |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color |
|
| Binding Type | Wire Bound |
| Binding Location | Top |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 1.25" |
| Width | 9" |
| Length | 6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
TOPS Gregg-ruled Steno Book
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICGSF11BK1669 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BE4053 Stock Available
-
Product Code: BOSSTCRP2115142310 Stock Available
-
Product Code: BSN04646172 Stock Available
-
Product Code: BSN046496 Stock Available
-
Product Code: BSN3295327443 Stock Available
-
Product Code: BSN90650PK95 Stock Available
-
Product Code: MMMDS330BK146 Stock Available
-
Product Code: PAP19512601468 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICGSF11BK1669 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BE4053 Stock Available
-
Product Code: BOSSTCRP2115142310 Stock Available
-
Product Code: BSN04646172 Stock Available
-
Product Code: BSN046496 Stock Available
-
Product Code: BSN3295327443 Stock Available
-
Product Code: BSN90650PK95 Stock Available
-
Product Code: MMMDS330BK146 Stock Available
-
Product Code: PAP19512601468 Stock Available