‹ Prev
Next ›
Sharpie S-Gel Pens
Retractable - Black Ink - Gel-based - 1 Box
22 Stock Available
- Smooth-flowing gel provides effortless writing experience
- Soft grip offers comfortable grip for reliable control
- Handy clip attaches to various locations for easy access and storage
- Perfect for everyday use at home, office, school and more
Select Product Options
Ink Color: Black
Packaged Quantity: 1 Box
Product Details
General Information
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 2096181 |
| Manufacturer Website Address | http://www.newellbrands.com |
| Brand Name | Sharpie |
| Product Name | S-Gel Pens |
| Marketing Information | Retractable pens feature smooth-flowing gel ink that lays down effortlessly for an effortless writing experience. Comfortable grip helps you keep a secure grasp on the pen for enhanced control. Handy clip secures to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Gel pens with black ink are perfect for daily use at home, office and school. |
| Packaged Quantity | 1 Box |
| Product Type | Gel Pen |
Product Information
| Pen Point | 1 mm |
| Ink Type | Gel-based |
| Ink Color | Black |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Comfort |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 7" |
| Width | 0.30" |
| Length | 0.30" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Sharpie S-Gel Pens
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.