‹ Prev
Next ›
Sharpie S-Gel Retractable Pens
Retractable - Blue Ink - Gel-based - Black Barrel - 36 / Box
59 Stock Available
- Smooth-flowing gel provides effortless writing experience
- Soft grip offers comfortable grip for reliable control
- Handy clip attaches to various locations for easy access and storage
- Perfect for everyday use at home, office, school and more
Select Product Options
Ink Color: Blue
Packaged Quantity: 36 / Box
Product Details
General Information
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 2096127 |
| Manufacturer Website Address | http://www.newellbrands.com |
| Brand Name | Sharpie |
| Product Name | S-Gel Retractable Pens |
| Marketing Information | Retractable pens feature smooth-flowing gel ink that lays down effortlessly for an effortless writing experience. Comfortable grip helps you keep a secure grasp on the pen for enhanced control. Handy clip secures to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Gel pens with blue ink are perfect for daily use at home, office and school. |
| Packaged Quantity | 36 / Box |
| Product Type | Gel Pen |
Product Information
| Pen Point | 1 mm Bold |
| Ink Type | Gel-based |
| Ink Color | Blue |
| Refillable | No |
| Retractable | Yes |
| Barrel Color | Black |
| Grip Type | Comfort |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 7" |
| Width | 0.30" |
| Length | 0.30" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Sharpie S-Gel Retractable Pens
Also Consider
-
Product Code: AVE74107130 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BE3987 Stock Available
-
Product Code: BSN099539368 Stock Available
-
Product Code: BSN099554185 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK731 Stock Available
-
Product Code: HEWQ1987A18 Stock Available
-
Product Code: OIC99911118 Stock Available
-
Product Code: PENBLN75PWCDZ34 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE74107130 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BE3987 Stock Available
-
Product Code: BSN099539368 Stock Available
-
Product Code: BSN099554185 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK731 Stock Available
-
Product Code: HEWQ1987A18 Stock Available
-
Product Code: OIC99911118 Stock Available
-
Product Code: PENBLN75PWCDZ34 Stock Available